Varta Akü, Varta Start Stop Aküler, Varta Aküler, Varta Start Stop Akü, Varta Start Stoplu Akü, Varta Start Stop Akü Fiyatları, Start Stop Varta Akü, Varta AGM Akü, Varta Efb Akü, Varta Akü Modelleri


ARACINIZ İLE UYUMLU START STOP AGM  / EFB AKÜ İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ

Firmamızda ; Varta, İnci, Yiğit Markalar bulunmaktadır. Diğer Markalar için Stok durumu sorunuz!

Fiyatlarımız Marka ve Modele göre değişmektedir.
Güncel Fiyat ve bilgi için Lütfen Bizi Arayın


 0535 456 15 87 | WHATSAPP DESTEK 

Varta Akü

 

1887 yılında Adolf Müller tarafından Almanya’da kurulan bir şirkettir. Dünyanın birçok bölgesine hizmet vermektedir. İçten yanmalı motorlar için akümülatör üreten bir şirkettir. Elektrikli ve şarj edilebilir akü denilince akla ilk gelen markalardan biri Varta aküdür. 100 yıldan uzun bir süredir Varta aküleri tüm dünyaya güçlü performans, gelişmiş teknoloji ve olağanüstü bir servis sunar. Varta akü yatlar, elektrikli tekneler ve motorlu tekneler gibi deniz araçlarının yanı sıra, her türlü karavan ve motorlu karavana güç sağlamak üzere üretilir. Golf araçları ve benzer araçlarda da Varta akü kullanılır.  Varta akü güç ve kullanılabilirlik açısından çok çeşitli bir yelpazeye sahiptir. Varta akü modelleri arasından kolaylıkla ihtiyacınız olan aküyü bulabilirsiniz. Varta akü modelleri arasında çeşitli amper ve çeşitli voltajlarda aküler bulabilirsiniz. Varta akü, akü modellerini kullanıcısına yüksek kalite ile sunar. Örneğin; 12 volt 60 amperlik bir Varta akü aracınıza hem rahatlık hem konfor hem de daha iyi bir marş gücü sağlar.  Varta akü sadece büyük araçlar için değil küçük araçlar için de aküler üretir. 12V 6Ah olan bir akü, motosiklet için çok uygun bir aküdür. 12 volt 70 amperlik start- stop özellikli araçlar için, yani golf araçları için çok uygun bir aküdür. Golf arazisi için de uygun olan bu akü, sizin golf aracınızın üstünde daha az sıkıntı yaşamanızı sağlar. Böyle bir akü golf araçlarında rahatlık, konfor ve kolay marş gücüne olanak sağlar. 12 volt 75 amperlik bir sulu motor hem bakım istemez hem de karavanınızda konfor, rahatlık, güç tasarrufu, marş gücü olarak büyük olanaklar sağlar. Sulu motorlar, çoğunlukla karavan ve motorlu karavanlarda tercih edilir. 12 volt 80 amper bir Varta akü binek aracınızda, sizi zorlu kış şartlarından en az zararla çıkmanızı sağlayacak bir marş gücü ve konfor sunar.  Eğer sizinde bir aküye ihtiyacınız varsa Varta akü modelleri arasından size en uygun olan modeli seçebilirsiniz.

 

Varta Akü Modelleri

 

Varta akü, akü ve araç bakım ürünleri üreterek dünya piyasasında sıklıkla tercih edilen markalar arasında yer alır. Varta markasının geniş ürün yelpazesinde binek araç aküleri, motorsiklet aküleri, golf aracı aküleri, motorlu tekne aküleri, karavan aküleri ve daha birçok ürün yer alır. Aküler marş gücü ve konfor için önemli olan şeylerden biridir. İyi seçilen bir akü araç için oldukça önemlidir. İyi bir akü araç sağlığı için oldukça faydalıdır. Varta akü modelleri, kullanıcılar tarafından araç sağlığını uzatmak için sıklıkla tercih edilen modellerdir. Rahat ve konforlu bir sürüş için iyi bir akü tercih edilmesi gerekir. İyi bir akü aracın marş gücünü artırır ve motorun daha da uzun süre sağlıklı olmasını sağlar. İyi bir akü, aracın kapasitesini en iyi seviyede değerlendirir. Aküler farklı ihtiyaçlara göre farklı modellerde üretilir. Aküler her araca uygun şekilde üretilir. Varta akü modelleri arasında  12 volt 70 amper binek araç aküsü, golf arabaları için Varta start- stop akü, karavanlar için 12 volt 75 AH sulu akü, motosikletler için 12 volt 60 amper aküler bulunur. Varta müşterilerine birçok faydası olan her araca farklı özellikte farklı modellerde aküler sunar. Sulu aküler, genellikle motorlu karavanlarda kullanılır ve bakıma gerek duyulmaz. Genellikle sulu aküler aynı olsa da çeşitlilik gösterebilir. Ayrıca, sulu aküler uzun ömürlü ve marş gücü yüksek akülerdir. Genellikle 12 volt 75 amper 74 kapasiteye sahip olur. Motor aküleri genellikle 12 volt 60 amper 65 kapasiteye sahiptirler. Genellikle motosiklet ve elektrikli motosikletlerde kullanılır. Kapasitesine göre ömürü belli olur. Motorun marş gücünü yükseltir ve aracın performansı ile güvenirliğini artırır. Golf araçları içinde genellikle start- stop aküler kullanılır. Bu aküler genellikle 12 volt 65 kapasite ile  8 volt 170 kapasite arasında değişiklik gösterir. Golf araçlarında start- stop akülerin asıl seçilme nedeni durmadan dur kalk yapan bir araca marş gücü ile destek vermektir. Start- stop aküler golf araçlarına daha rahat kalkış ve duruş sunar. Bunların yanı sıra bu aküler araca konfor ve rahatlıkta sunar. Motorlu tekne ve yatlar içinde genellikle 2 çeşit akü tercih edilir. Bunlardan biri marş aküsü diğeri ise ekipman(servis) aküsüdür. Marş aküsü, genellikle deniz taşıtının motorunu çalıştırmak da kullanılır. Marş aküsün çalışması için kısa sürede yüksek düzeyde akım verilmesi gerekir. Bu nedenle marş aküsü, ekipman aküsünden farklı olarak daha yüksek seviyede amper üretir. Marş aküsünü sarsıntı ve darbelerden korunmak için tekne içerisine monte edilmesi lazımdır. Aksi halde akünün kasası çatlayabilir veya akünün içindeki sıvı dökülebilir. Teknenin motoru durduğunda ise ekipman aküsü işe başlar. Ekipman aküsüne servis aküsü de denilebilir. Tekne içerisindeki elektrikli aletleri çalıştırmak için kullanılır.